fbpx

10.01 avati Rakvere Ametikooli kauaoodatud õpilaskodu.

10.01.2020 toimus Rakvere Ametikooli  õpilaskodu pidulik avamine. Avamisel osales  haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Rakvere Ametikool on ainus kutseõppeasutus Lääne-Virumaal, koolis õpib ligikaudu 750 õpilast. Koolijuht Kuno Rooba sõnul lahendas uue õpilaskodu valmimine õpilaste pretensiooni olematute elamistingimuste osas. Valminud keskkonnasõbralik ehitis on Eestis kaasaegseim õpilaskodu. Ligi nullenergia nõuetele vastavas õpilaskodus on 200 kohta, neljakorruselise hoone suletud netopind on 2957 ruutmeetrit. Rakvere Ametikooli õpilaskodu projekteerija on BOA OÜ ning arhitektuurikonkursi võidutöö „Hõbe“ autoriteks on Anto Savi, Jürgen Lepper, Margus Soonets ja Kaidi Piirimets. Uus projekteeritud õpilaskodu on sobitatud kokku kooli olemasoleva ajaloolise hoonega. Väliselt on õpilaskodu planeeritud minimalistlikult lihtne: neljakorruseline ja ristkülikukujuline. Eelmine ühiselamu rajati enam kui poole sajandi eest ja oli täiesti amortiseerunud. Ehitustööde peatöövõtjaks oli AS Merko Ehitus.

Lisaks valmis ka mitmeotstarbeline spordiväljak ja jalgrataste hoiuruun ning parkla õpilaskodu kasutajatele ning külalistele. Ehitis läks maksma  4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Õpilaskodu on oluline ka tulevikus valmivale Rakvere Riigigümnaasiumile- õpilaskodu saavad ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased.

Rakvere Ametikoolis on viimastel aastatel suurenenud teistest maakondadest pärit õpilaste arv, mistõttu võib eeldada, et uus õpilaskodu suurendab õppijate arvu veelgi. Avataval hoonel on oluline tähtsus Virumaa jaoks,  sest jätkub kultuuri- ning spordivõistlustel osalejate majutamine.

Rakvere Ametikooli õpilaskodu õueala ehib hiiglaslik koerakutsika skulptuur. Kutsikas õpilaskodu akende all mõjub sõbralikult ja soojalt, sümboliseerides samaaegselt ausust, lojaalsust, tarkust ning sõprussidemete hoidmist. 10.01.2020 kell 12.30 toimus kooli aulas kuju skulptori Jass Kaselaane autoriõhtu.

Suur tänu kõigile, tänu kellele uus õpilaskodu võimalikuks sai!

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga